Τι χρειάζεται να κάνω μετά την πραγματοποίηση της εγγραφής μου στο Υπουργείο Παιδείας;

Μετά την ολοκλήρωση της εγγραφής στο ΥΠΑΙΘ, απαιτείται η ηλεκτρονική εγγραφή στο πληροφοριακό σύστημα του Πανεπιστημίου Πατρών eggrafes.upatras.gr , που είναι απαραίτητη για την ενεργοποίηση της φοιτητικής ιδιότητας, για φοιτητές που εγγράφονται για πρώτη φορά. Θα πρέπει να παρακολουθείτε τις ανακοινώσεις στην ιστοσελίδα του Τμήματός σας ή του Πανεπιστημίου, για τις ημερομηνίες ηλεκτρονικής εγγραφής στο Πανεπιστήμιο Πατρών.

Για την είσοδο στην εφαρμογή eggrafes.upatras.gr απαιτείται η ταυτοποίηση  μέσω της συμπλήρωσης του κωδικού υποψηφίου και τουλάχιστον ενός ακόμα από τα παρακάτω στοιχεία:

• Κωδ. Υποψηφίου (συμπληρώνεται υποχρεωτικά)
  • Σταθερό Τηλέφωνο
  • Κινητό Τηλέφωνο
  • Πατρώνυμο

Μπορείτε να ενημερωθείτε για τα δικαιολογητικά που θα πρέπει να αναρτήσετε, εδώ: https://my.upatras.gr/docs/egrafes-neoseikteon/poia-dikaiologitika-apaitoyntai-gia-tin-oloklirosi-tis-eggrafis-moy-sto-panepistimio-patron/