Η πρωταθλήτρια Άννα Βερούλη στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο

Την Τετάρτη 24 Απριλίου 2024, είχαμε την τιμή και χαρά να υποδεχθούμε στο Πανεπιστημιακό Γυμναστήριο Πατρών (Πανεπιστημιούπολη, Ρίο), την πρωταθλήτρια ακοντισμού Αννα Βερούλη υποψήφια ευρωβουλευτή του ΠΑΣΟΚ.

Συνοδευόταν από την Αντιπρύτανη Φοιτητικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Πατρών, κ. Ελένη Αλμπάνη.

Η Άννα Βερούλη ξεναγήθηκε στους χώρους του Γυμναστηρίου και ενημερώθηκε για τις δράσεις των φοιτητών και των ομάδων του. Παρόντα στην ξενάγηση ήταν όλα τα μέλη του Πανεπιστημιακού Γυμναστηρίου (Αγγελόπουλος-συντονιστής Γυμναστηρίου, Βασιλείου, Πολυδωρόπουλος, Μικρώνης, η Σώρρα-ΙΔΑΧ Φ.Α., Βασιλακόπουλος-Διοικητικός, καθώς και οι αποσπασμένοι Κ.Φ.Α. Μπρακατσέλος, Κοτσίρης, Πολίτη, Ροζής).

Η Άννα Βερούλη εντυπωσιάστηκε απο την οργάνωση και τις υποδομές και υποσχέθηκε να στηρίξει το Γυμναστήριο του Πανεπιστημίου!

Συμβολικά η παρουσία της συνέπεσε με το μεγάλο γεγονός της υποδοχής Αφής της Ολυμπιακής φλόγας που θα πραγματοποιήθηκε για 1η φορά στο χώρο του Πανεπιστημίου Πατρών και αποτελεί ένα απο τα ποιο σημαντικά γεγονότα στην ιστορία του μιας και φέτος κλείνει 60 χρόνια λειτουργίας!!!

Πηγή